Plener w Bytoni 2023

Agnieszka w Bytoni. Pierwsze ktoki przed obiektywami.

Pozowanie, wiem, że stres, to częsta zmora, największa obawa przed sesją. Często modelka, model,  obawiacie się , że nie umiecie pozować, nazywacie siebie drewnem, boicie się efektów zdjęć. Wiem jak będzie – trochę rozluźnienia, uścisków, uśmiechów, by być zachwyconym końcowym efektem. 

Rozluźnij się

Wiem, wiem. Łatwo się mówi, pisze przy którejś z rzędu sesji. Tym bardziej stojąc po drugiej stronie obiektywu. … Przed rozpoczęciem zdjęć, spróbuj się rozluźnić. Nie skupiaj się na tym, że zaraz będą robione te straszne zdjęcia. Zawsze, jeszcze przed ruszeniem aparatu, staram się porozmawiać z moimi Modelami – zagaduję ich, czym się zajmują, co lubią albo jak się czują. Zauważyłem, że taka rozmowa bardzo pomaga – pozujący się rozluźnia, zapomina, że jest przed obiektywem,  a dzięki rozmowie czuje się swobodniej. Przecież to oczywiste, że wstydzimy się obcej osoby, a jeszcze dodatkowo musimy przed nią pozować! …..

 

Traktuj pozowanie jak zabawę. Na początek rób to co lubisz i umiesz robić najlepiej. W przypadku Agnieszki emocje związane ze śpiewaniem dały bardzo dobry efekt, wprowadziły elementy swobody i rozluźnienia…. „A co Ty, jako model_ka możesz zrobić ze swojej strony? Potańczyć, poskakać, pomachać włosami. …”