W poczekalni pierwsze spotkanie

Tak sobie myślę ….

„W poczekalni” chciałbym stworzyć cykliczne spotkania z tzw moim „tak sobie myślę”. To chwilę oddechu i przemyśleń pomiędzy jednym służbowym spotkaniem a drugim.  Może się uda znaleźć kilka sekund, minut w tym czasie na przeszukanie swojej pamięci. To też będzie okazja do przeglądu tysięcy zdjęć na kilku dyskach. Wspomnień z plenerów i spotkań. 

To było nasze pierwsze i póki co jedyna spotkanie z Agnieszką. Czas covidowej traumy.  Postanowiliśmy utrwalić na kliszy. Zimowa pora dała trochę słońca. 

Sesja odbyła się w moim przydomowym studiu. Szumnie nazwanym „Na Drawskiej 10”. Tak naprawdę to mój niewielki i skąpo umeblowany salon szybko adaptowałem na studio. 

„Nagość  zakryta” lub „akt”, które definiujemy dość niejasno jako „fotografie osób nagich, których szczegóły anatomiczne są w cieniu bądź przysłonięte”.

W tym zdjęciu cienie stworzyły ciekawe linie wiodące, 

Gdzieś przeczytałem czy jest pasja tworzenia, „Naszą pasją jest tworzenie, ciągłe doskonalenie siebie i tworzenie nowych trendów”

Często zastanawiam się czym się kieruje robiąc takie a nie inne fotograficzne obrazy.  Moje modelki są raczej przypadkowymi „narzędziami”, a zdjęcia spontanicznymi pracami.  

„ nic się jeszcze nie stało, nic się nie spełniło, Świat nie jest, Świat się wiecznie zaczyna..”

Czym jest wyobraźnia?
 

Zdolność  do przywoływania i tworzenia w myślach wyobrażeń. Bardzo lubię pewne „niedopowiedzenia” zwłaszcza w fotografii aktu. W pejzażu czy zdjęciach ulicy, „dokładanie” elementów własnej wyobraźni jest pobudzające i dodaje wiele możliwości interpretacji. 

Olsztyn
Warszawa

„Źródłem przechowywanych w pamięci wyobrażeń są zmysły. Część odpowiadająca za wyobraźnię jest umiejscowiona w prawej półkuli mózgu. Często odróżnienie tych wrażeń od wyobrażeń jest trudne, gdyż w ciągłym strumieniu świadomości, z jakim mamy do czynienia w praktyce, występują one jednocześnie obok siebie. Dobrym dowodem na to jest sen i marzenia senne, podczas których powstają wyobrażenia odizolowane od wrażeń zmysłowych. Działaniu wyobraźni, w porównaniu do efektów pracy zmysłów, przypisuje się większą aktywność i mniejszą złożoność oraz intensywność.”

Izabela

Wyobraźnia twórcza lub wyobraźnia artystyczna jest specjalnym rodzajem wyobraźni – w oparciu o wrażenia wyobrażeń pozwala ona tworzyć inne wyobrażenie, które nie mają odpowiedników w żadnym z wrażeń. Dzięki temu ten rodzaj wyobraźni stanowi podstawę twórczości i wszelkiej innej aktywności kulturalnej.

Izabela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *