Ślub Anny i Tomasz 2019.09.27

Jeśli zdecydowaliście się na ślub cywilny – udajcie się do urzędu stanu cywilnego (USC). Tam złożycie tak zwane zapewnienie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa oraz ustalicie termin ślubu. Możecie też zdecydować, czy ślub odbędzie się w urzędzie czy poza nim, na przykład w plenerze.

Ślub Anny i Tomasz 2019.09.27

Cichy ślub w pięcioosobowym gronie — o tym chyba nikt nigdy nie marzył. A jednak! Są takie sytuacje, a także osoby, które skłaniają się ku kameralnym ceremoniom. W dodatku ostatnie realia zdecydowanie sprzyjały organizowaniu mniejszych wesel i ślubów. 

Świadkowie są koniecznym elementem podczas ceremonii, dlatego ich nie może zabraknąć. Istnieje jednak pewien kompromis między tymi dwoma scenariuszami. Rodzice mogą być… Waszymi świadkami. Jeśli goście usłyszą, że nie zapraszacie nawet rodziców, a jeśli tak, to są oni jednocześnie Waszymi świadkami, żaden z nich nie będzie miał pola do negocjacji ani protestów.

Anna i Tomasz
Lista rzeczy do zrobienia przed ślubem
  • Ustalenie daty ślubu oraz wesela.
  • Oszacowanie budżetu na uroczystość
  • Stworzenie listy gości.
  • Znalezienie miejsca na ślub i wesele.
  • Wybranie Świadka i Świadkowej.
  • Odbycie nauk przedmałżeńskich (w przypadku ślubu kościelnego)
  • Znalezienie obrączek ślubnych.
Anna
Anna i Tomasz
Anna i Tomasz
Anna i Tomasz
Anna i Tomasz

Momenty wzruszenia, delikatnie ociekające łzy po twarzy Panny Młodej. Nieprzebrany uśmiech Nowożeńców. Radość  zaproszonych gości. Tego nie da się opowiedzieć. Na tym polega właśnie fenomen fotografii ślubnej – tworzy niezapomniany reportaż. Nawet po wielu latach zdjęcia potrafią wzbudzić podobne uczucia, jakie towarzyszyły Młodej Parze tamtego dnia. Jednak żeby tak było, fotograf musi być osobą, której Nowożeńcy bezgranicznie zaufają.

Świadkowa to zwykle najbliższa przyjaciółka lub siostra panny młodej, która pomaga przy wyborze sukni ślubnej oraz doradza jej w kwestiach fryzury czy makijażu, organizuje wieczór panieński, ale przede wszystkim służy dla pary młodej ramieniem i niesie wsparcie.

Bycie świadkiem na ślubie to duża odpowiedzialność, ale też ogromne zaufanie ze strony pary młodej. Przygotowania zaczynają się już kilka miesięcy przed ceremonią. Świadek i świadkowa wspierają parę młodą w organizacji ślubu i wesela. Warto wziąć pod uwagę ich oczekiwania i pytania dotyczące przygotowań. Na przykład, świadkowa na ślubie często pomaga pannie młodej wybrać suknię ślubną i dodatki, a także może zorganizować wieczór panieński.

Anna i Tomasz i ich Pociechy

Anna i Tomasz
Anna i Tomasz
Anna i Tomasz
Anna i Tomasz

Prawie nikt nie ma wątpliwości, że fotograf na ślub i wesele to podstawa. I z pewnością są tego powody! Każdy dobrze wie, jakie znaczenie ma uwiecznienie uroczystości. 

….. W ostatnim czasie kilkukrotnie słyszeliśmy o trendzie porzucania pomysłu zatrudnienia profesjonalnego fotografa do obsługi ślubu na rzecz zdjęć wykonywanych przez gości……

Anna i Tomasz
Anna i Tomasz

Trendy dotyczące organizacji ślubów zmieniają się dynamicznie. Do tej pory jednak jeden element pozostawał niezmienny - zawodowy fotograf, który swoim doświadczeniem powinien sprawić, że nawet średnio udana ceremonia na zdjęciach będzie wyglądać pięknie. Niestety w ostatnim coraz częściej słyszy się o pomyśle powierzania dokumentacji ceremonii gościom i rodzinie, z których tylko nieliczni posiadają stosowny do tego sprzęt (i umiejętności) i którzy używają w tym celu głównie smartfonów.

Według przeprowadzonego rok temu sondażu, na taki krok chciało zdecydować się aż 36% par, a w sklepach z aplikacjami pojawiły się nawet mające ułatwić całe przedsięwzięcie programy.  Z pozoru może wydawać się to oryginalną formą dokumentacji ślubnego wieczoru, dopóki nie zobaczymy rezultatów takiego rozwiązania. Aby to uzmysłowić, norweski fotograf ślubny Eirik Halvorse udostępnił  na swoim blogu serię zdjęć, które goście jego wesela wykonywali smartfonami, a następnie zamieszczali w mediach społecznościowych ze stosownym tagiem. Efekty możecie ocenić sami.

Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza
Ślub Anny i Tomasza