LAVAZZA 2020

Wybitny amerykański fotograf, David LaChapelle, został autorem zdjęć do najnowszej edycji kalendarza Lavazza. Fotografie mają przypominać o więzi człowieka z naturą.

Po kilku latach romansu
z projektami zaangażowanymi ideowo, kalendarz Lavazza powraca do mocno stylizowa- nych sesji, które pamiętamy
z początku poprzedniej dekady. Nie mogło być inaczej, bowiem za sterami produkcji stanął Ś􏰇wiatowej klasy fotograf modowy David LaChapelle, który od lat znany jest z odważnych, surrealistycznych i mocnych stylizacji. Co prawda tu też motywem przewodnim jest ekologia i walka
o środowisko (sama postać LaChapelle’a występuje w projekcie jako przykład zmiany

stylu 􏰂ycia), ale nowa ods􏰁ona kalendarza to przede wszystkim wizualna uczta, która ucieszy wszystkich fanów tego fotografa. „Zdaliśmy sobie sprawę, że ewolucja prac Davida LaChapelle’a ku problemom ekologii przebiegała równolegle z ewolucją naszego kalendarza”

– tłumaczy wybór fotografa Francesca Lavazza, członkini zarządu grupy Lavazza. „Chcieliśmy stworzyć kalendarz z mocnymi, zapadającymi w pamięć i prawdziwie wizjonerskimi fotogra- fiami. Dlatego właśnie David od razu wydawał nam się oczywistym wyborem” – dodaje Michele Mariani, dyrektor kreatywny agencji

„To była dla mnie idealna okazja do odbycia wyimaginowanej podróży przez idylliczny raj, w którym człowiek i natura współistnieją w harmonii”

W roku 2020 producent kawy z Turynu postanowił złożyć hołd naturze poprzez realizację projektu Earth CelebrAction,
w którym potęga piękna wykorzystana zostaje w służbie podejmowanych działań – tego, co każdy z nas może sam zrobić, by chronić środowisko naturalne. LaChapelle zinterpretował ten temat poprzez symboliczną opowieść, w której żywioły ogień, woda, ziemia i powietrze – łączą się w obecności człowieka w szeregu fascynujących opowieści poświęconych przyrodzie. Każdy z dwunastu miesięcy roku ma być hołdem dla życia i potęgi piękna, które przynosi ludziom oświecenie. „To była dla mnie idealna okazja do odbycia wyimaginowanej podróży przez idylliczny raj, w którym człowiek i natura współistnieją w harmonii”
– mówi o pracy przy produkcji kalendarza fotograf.
Informacja została ogłoszona podczas spotkania inaugurującego wystawę prac artysty „Atti Divini” (Boskie Dzieła), której, partnerem została Lavazza. Zdjęcia eksponowanne są (jeszcze do 6 stycznia) w niezwykłych wnętrzach kompleksu wystawienniczego Scuderie Juvarriane Pałacu Królewskiego w Venaria Reale na obrzeżach Turynu. Wśród nich znalazło się jedno ze zdjęć, które pojawi się w najnowszej edycji kalendarza Lavazzy na rok 2020: „Realize – How I Wonder What You Are”. Niebo, morze i prowadzony przez swoją Gwiazdę Polarną człowiek w centrum stworzenia – to obraz, który ma poruszać sumienia, uzmysławiając, jak ważna jest nasza planeta, i skłaniając do refleksji nad rolą, jaką w tym Świecie odgrywamy.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy David LaChapelle współpracuje z marką Lavazza. Przygoda rozpoczęła się w 2002 roku wydaniem pierwszego wspólnego kalendarza „Espresso & Fun”. 10 lat później, w 2012 roku, amerykański fotograf stał się jednym z protagonistów grupy nazwanej The Lavazzers, czyli 12 mistrzów fotografii zaproszonych do wspólnej pracy

Źródło: Digital Camera 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *