Lena …..Sesja kobieca sama w sobie jest przeżyciem

Lena –  Studio Bajka w Warszawie

Czy liczy się czas sesji kobiecej? 

Fotografia fascynowała ludzi od samych początków istnienia tej dziedziny sztuki. W dzisiejszych czasach, kiedy mówi się, że „wszystko już było”, wielu fotografów szuka niebanalnych plenerów dla swoich sesji z modelkami i bardzo często stawiają na…profesjonalne, duże studia czy   miejsca opuszczone.

Wydawać by się mogło, że brudne, obskurne i przerażające, zapomniane budynki nie pasują do sesji z piękną i delikatną modelką.

Szybkie tempo życia i bezustanny pęd sprawiają, że współczesne kobiety coraz rzadziej skupiają się na sobie i swoich potrzebach. Od dawna wiadomo, że w pędzącym świecie narzucane są określone wzorce zachowań, a my staramy się w nie wpasować. W rezultacie nie jesteśmy w stanie spojrzeć na siebie z odmiennej perspektywy i dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jak to zmienić? Znaczna część naszego wizerunku, to media społecznościowe. Doskonałym sposobem na zrobienie czegoś dla siebie i dostrzeżenie swojej wyjątkowości jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Taka, która doda pewności siebie i pozwoli odkryć oraz wydobyć atuty urody. 

Sesja kobieca to nie tylko niepowtarzalne przeżycie. To znakomita pamiątka dla siebie lub bliskich osób oraz sposób na nietuzinkową promocję w Internecie. W obecnych czasach to właśnie wyszukane zdjęcia są głównym aspektem, na który zwracają uwagę inni, wchodząc na naszego Facebooka lub Instagrama. Zdjęcia wykonane na profesjonalnej sesji zdjęciowej przyciągną uwagę czytelników, a nawet potencjalnych klientów biznesowych oraz sprawią, że zostaną z nami na dłużej. Fotografia coraz częściej staje się nieodłączonym elementem tworzenia interesującego i spójnego profilu. Profesjonalna sesja zdjęciowa to prawdziwa gratka dla każdej kobiety. 

Kluczem do udanych zdjęć podczas sesji kobiecej jest dobre przygotowanie.

Dla wielu kobiet, jest to całkiem nowe doświadczenie, mogą czuć się nieco zagubione. Zupełnie niepotrzebnie! Wystarczy pamiętać jedynie o kilku szczegółach, aby kobieca sesja stała się przyjemnym przeżyciem, podczas którego kobieta czuje się komfortowo oraz jest zrelaksowana i odprężona- a co najważniejsze, każda fotografia wychodzi perfekcyjnie. 

Z doświadczenia wiem, że szybkie tempo nie jest sprzymierzeńcem udanych zdjęć. Warto więc odłożyć nerwowy pośpiech gdzieś daleko. Profesjonalnych sesji kobiecych nie da się wykonać szybko . Trwają  kilka godzin i jest to w pełni naturalne. Aby osiągnąć coś pięknego, potrzebny jest czas. Warto o tym pamiętać i nie planować tego dnia innych aktywności, które sprawią, że cały czas będziesz zerkać na zegarek.  

Kilka dni przed sesją wciel się w rolę stylistki i pobawić się modą. Znajdź kilka najlepszych stylizacji. Fajnie jest zaangażować w tę zabawę koleżankę, przyjaciółkę.  Bądź odważną w doborze. Warto pamiętać również o takich dodatkach jak buty, ulubione akcesoria (kapelusze, szaliki, okulary) oraz biżuteria.  Pozwoli to na zaprezentowanie siebie z wielu stron – luźnej, poważnej czy eleganckiej. Pamiętaj także o tym, żeby stylizacje pasowały do miejsca, w którym odbędzie się sesja. 

Sesje kobiece są wymagające, a ich podstawą jest precyzyjne opracowanie planu działania. Ja osobiście wolę spontaniczne działanie.  Dlatego na samym początku współpracy jest potrzebne niepisane porozumienie. Dowiadujemy się, co chcemy wyeksponować, a co fotografia powinna ewentualnie ukrywać. W oparciu o  preferencje wspólnie ustalamy, jaki ma być efekt – tak, aby spełnił on wszelkie oczekiwania.  

Wiele kobiet marzy o profesjonalnej sesji zdjęciowej, jednak jednocześnie towarzyszy im poczucie niepewności. Naturalność i lekkość. W trakcie sesji wykonywanych jest mnóstwo  zdjęć. Bardzo często wielcy fotografowie wyrzucali kilkanaście pierwszych rolek z sesji modowych bo się musieli „rozkręcić”, by poznać modela, by wcielić się w postać obserwatora. To jest czas na tak zwane „rozgrzanie….” , poznanie siebie w „świecie fotografii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *