Misz Masz „historia pewnych fotografii”

Fotografie z różnych sesji.

Historia tych zdjęć zaczyna się chyba w 2017 roku na Mazurach a może w Łodzi. Do końca nie jest pewien dat. To raczej nie istotne… 

To zdjęcie rozpoczyna tą fotograficzną historyjkę. 2018 lub 2019 rok. Sesja odbyła się spontanicznie na torowisku pod Kętrzynem. Praca wykonana jest aparatem analogowym. Nikon F5. Nie pamiętam obiektywu. Modelka to Sandra. 

Sesja odbyła się w Giżycku. W mieszkaniu na Al. 1 Maja . Zdjęcie wykonane jest technika analogową. Mogę się mylić ale jest to średni format Mamiya 645…To spotkanie w zasadzie zakończyło moją 14 – letnią przygodę z Mazurami. Praktycznie było tylko sesją fotograficzną .  Modelka ponownie Sandra. 2019 rok.

Łezka…w zasadzie powinienem zacząć od tego zdjęcia. Fantastyczne spotkanie z Kate i Albertem. Warszawski apartament. 2016 rok.  Warsztatowo. Super ludzie, super praca…Efekt widać..Doskonałość kobiecego ciała. 

Modelka Joanna. Plener Kociewski, chyba ósma edycja. 2021 rok.  Zdjęcie wykonane techniką tradycyjną. Joanna to najbardziej charyzmatyczna modelka jaką znam.   I zostałem na tym Kociewiu …..

Modelka Róża i mój nieodżałowany Hasselblad 500 C. Sesja w Studio Bajka w Warszawie.  Odbyła się  tuż przed „covidową zapaścią ” 2020 rok

Żaneta. Sesja w 2020 roku. Odbyła się w niewykończonym basenie, dzięki uprzejmości Klaudii. To było bardzo owocne spotkanie w „Domu w Lesie”  pod Warszawą 

Lubie tę fotografię. Niestety nie pamiętam imienia modelki. Przepraszam, jak tu zajrzysz. Sesja odbyła się w warszawskim studiu. I tu znów luka w pamięci jeśli chodzi o nazwę. Owocne spotkanie w trakcie Mazowieckiego Spotkania Fotograficznego. 2019 rok 

Modelka Edyta.  W spiętych włosach, tak wolę. Sesja, raczej spontaniczne spotkanie w domu mojej siostry. 2019 rok chyba.  „Delikatny wygląd” ale bardzo silna osobowość.  

Modelka Magdalena i pierwsze spotkanie z Kociewskimi Termedyjami 2020 rok. Zdjęcie wykonałem na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Gastronomicznego „Kręgski Młyn” pod Starogardem Gdańskim 

Drugie spotkanie z Ewelina. Chciałem na „Drawskiej ” stworzyć coś o czym marzyłem na Mazurach. Miejsce twórcze, gdzieś, gdzie uwolnię swoje wizje w fotografii kobiecej. Nie udało się. Niemniej jednak uważam, że praca z Eweliną była owocna. Myślę, że wiele nas łączy w kwestii postrzegania otaczającego nas świata na pewno.. 2020 rok.  Sesja  „Na Drawskiej 10” 

Modelka Ela. Łódź. 2016 lub 2017 rok. Tak zdecydowanie od tej fotografii powinna rozpocząć się ta „Fotograficzna krótka historia”.  „Moje miasto Łódź”. Niedoceniane, opuszczone przeze mnie.  

Spotkanie face to face z Elą w apartamencie przy ul. Piotrkowskiej. Styl filmowy, dwa poziomy z klasycznymi kręconymi schodami. Szkoda, że nie byłem dostatecznie gotowy na takie twórcze spotkanie. 

Edyta. Kilka tygodni a może dni, po warszawskim spotkaniu w mieszkaniu mojej siostry, pojechaliśmy wspólnie na Kociewskie Towarzyskie Spotkanie Fotograficzne w  gościnnej zagrodzie „Dwa Kasztany”.  Efekt jak widać. Lubię wracać do tego zdjęcia…

Modelka Agnieszka i noga Pana Doktora z Wrocławia. Próba nawiązania do fotografii Helmuta Newtona. Moje pierwsze spotkanie z  gościnną zagrodą „Dwa Kasztany” Stara Kiszewa. 2018 rok Fotografia w wersji tradycyjnej. Tu jestem pewien – średni format Mamiya 645 pro. To moja jedna z najlepszych prac. 

Modelka Monika…Kociewskie Spotkanie w 2021 roku. Ta historia wtedy się zaczęła i mam nadzieje, że nie będzie krótka… Wspólnie z Moniką stworzyliśmy małe „Studio Piwnica” w Starogardzie Gdańskim…To trzecia próba stworzenia miejsca by realizować fotograficzne wizje, własne fotograficzne pomysły. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *