Studio Kapsel i Mazowieckie Spotkania Fotograficzne. Lato 2020 rok. Warszawa

Fotografia analogowa to moja pasja od lat

Nikon F5. Chyba był wtedy jeszcze uszkodzony. Studio Kapsel w Warszawie, jak większość współczesnych, umiejscowiony jest w starej fabryce, magazynach. Mnóstwo zakamarków służących jako tło. 

Modelka Monika. Lipiec 2020. Bardzo lubię okruch kurzu na fotografiach. Miękkość kolorów i głębi zdjęć analogowych. 

Modelka Monika. Ideałem jest sylwetka modelki: wysoki wzrost i szczupłe kształty.  Czy modelka, model to zawód ?  Zgodnie z definicją, opisem, mdelka/model prezentuje ubiory lub kosmetyki w trakcie pokazów mody. Współczesne modelki są angażowane również do spotów reklamowych i filmów, stają się wizerunkiem czy twarzą chcących się liczyć na rynku firm. Kim są ludzie biorący udział w plenerach, spotkaniach fotograficznych?

W lipcu 2020 było to moje pierwsze spotkanie z MazowieckimI Spotkaniami Fotograficznymi. Nieostatnie. Podobało mi się organizacyjnie i kadrowo. Miałem czas na realizacje własnego pomysłu. Czas na fotografie analogową, czas na fotografie Hasselbladem 500 c. 

Czy błędem jest fotografowanie tych samych póz kilkakrotnie ? Nie myśle tak. Każde ujęcie, każdy ruch nawet najdelikatniejszy, jest „innym miejscem i czasem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *